Z dniem 01.12.2018 cennik monet został wyłączony. Powodem rezygnacji z tabelarycznej prezentacji cen popularniejszych numizmatów jest rosnąca rozbieżność cenowa pomiędzy monetami jednego typu bądź o podobnych wartościach metryczno-statystycznych, z uwagi li tylko na stan zachowania. Bowiem dzisiaj to właśnie stan stał się głównym czynnikiem warunkującym cenę monety. Doskonałym przykładem nowych trendów w numizmatyce są polskie monety międzywojenne, bądź pieniądze z czasów PRL. Przykładowo 1 złoty 1957 w stanie obiegowym III, kosztuje 100 razy mniej niż taka sama moneta w stanie idealnym I (odpowiednio 15 i 1500 złotych), bądź 10 złotych 1936 rok z Józefem Piłsudskim (stan III - około 55 zł, stan I - 800). Monety takie, a trzeba powiedzieć, że jest ich coraz więcej, pokazują, że cenniki, które miały za zadanie uchwycić w jakiejść zwięzłej formie rozkład cenowy popularniejszych gatunków monet stały się nieprecyzyjne czy wręcz niemożliwe do stworzenia.

    Z tego powodu każdą z monet posiadaną przez Państwa do sprzedaży należy udostepnić ekspertowi naszej firmy do oglądu na żywo i dokonania wyceny. Taki sposób określania wartości jest rzetelniejszy od ryczałtowej wyceny, bądź wyceny "rozpiętośćiowej", którą stosujemy w przypadku wysłania tylko i wyłącznie zdjęć na E-maila.
    Serdecznie zapraszamy więc z towarem do sklepu położonego w samym centrum Łodzi na ulicy Legionów 14, znajdującej się 200 metrów od Placu Wolności i około 300 metrów od Łodzkiej Manufaktury. Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 - 16:00.


(*) Bardzo prosimy w miarę możliwości o umawianie terminów telefonicznie pod numerem:

505-135-124

        Osoby umówione obsługiwane będą w pierwszej kolejnośći.
(**) Gorąco zachęcamy do zapoznania się z cennikami monet innych firm i negocjacji cenowych z naszymi pracownikami.

Pozdrawiamy. Zespół firmy Schafran.

Od dnia 01.12.2018 cennik monet będzie niedostępny. O przyczynach można przeczytać tutaj -> skupmonet.info.

Start dn. 18.09.2018.